Лікування остеопорозу

лечение остеопороза

Лікування остеопорозу вимагає якісного, всебічного обстеження.

Щоб діагностувати остеопороз, у нас ви можете здати наступні аналізи:

  • загальний клінічний і біохімічний аналізи крові;
  • визначення рівня кальцію, фосфору і вітаміну D в сироватці крові;
  • визначення рівня остеокальцину, паратгормону, тиреоїдних гормонів.

Наші фахівці оцінять щільність кісткової тканини на підставі наявних у вас результатів денситометрії та рентгенологічного дослідження.

Медикаментозне лікування остеопорозу проводиться антирезорбтивними лікарськими препаратами, які пригнічують кісткову резорбцію, і анаболічними препаратами, що підсилюють кісткоутворення.

До лікування остеопорозу медикаментами необхідно вдатися при виявленні компресійного перелому тіла хребця для попередження ризику появи переломів в майбутньому.

Окремі переломи (шийки стегна) передбачають обов’язкове хірургічне лікування. Після оперативного втручання рекомендована рання активізація пацієнта (на 1-2 добу після операції) і лікування остеопорозу за показаннями.

Немедикаментозне лікування остеопорозу:

  • ходьба, фізичні вправи (вправи з навантаженням, тренування рівноваги), спеціальна гімнастика при остеопорозі (біг і стрибки протипоказані);
  • дієта при остеопорозі (продукти, багаті кальцієм);
  • відмова від шкідливих звичок – куріння і вживання спиртних напоїв;
  • тимчасове використання жорстких і напівжорстких корсетів для зниження вираженого больового синдрому при переломах хребців;
  • носіння протекторів стегна особами, у яких є високий ризик розвитку перелому стегна.

Важливо знати!

Серед причин, що викликають інвалідність людей у ​​всьому світі, остеопороз займає одну з лідируючих позицій. І, незважаючи на те, що остеопороз поширений серед людей похилого віку, задуматися про ризик виникнення цього захворювання слід ще в молодості. Так ви зможете максимально запобігти його наслідки.

Звертайтеся до лікарів нашого медичного центру за профілактичною допомогою та комплексним лікуванням остеопорозу.