Лікування ожиріння

лечение ожирения

Надмірна вага і ожиріння – результат формування аномальних або надмірних жирових відкладень, які можуть завдавати шкоди здоров’ю.

Індекс маси тіла (ІМТ) – просте відношення маси тіла до росту, часто використовується для діагностики ожиріння і надмірної ваги у дорослих. Індекс розраховується як відношення маси тіла в кілограмах до квадрату зросту в метрах (кг/м²).

Лікування ожиріння в нашому медичному центрі проводять лікарі двох спеціальностей – ендокринологи і дієтологи. Такий мультидисциплінарний діагностичний підхід обумовлений тим, що причинами надлишкової ваги можуть бути гормональні зміни, порушення обміну речовин або неправильне харчування. При необхідності наші фахівці проведуть дослідження всіх органів і систем для з’ясування, як на них вплинуло ожиріння.

Алгоритм лікування ожиріння базується на усуненні причин патології, дієті, використанні гормональних засобів, корекції режиму харчування і фізичної активності.

Важливо знати!

За даними ВООЗ підвищений ІМТ є одним з основних факторів ризику таких неінфекційних захворювань, як:

  • серцево-судинні захворювання (головним чином, хвороби серця та інсульт), які в 2012 році були головною причиною смерті;
  • діабет;
  • порушення опорно-рухової системи (особливо остеоартрит – вкрай інвалідизуюче дегенеративне захворювання суглобів);
  • деякі онкологічні захворювання (в т.ч. рак ендометрія, молочної залози, яєчника, передміхурової залози, печінки, жовчного міхура, нирки і товстої кишки).

Записуйтеся на консультацію до наших фахівців, щоб правильно встановити причини ожиріння, оцінити його ступінь і отримати кваліфіковане лікування.