Лікування виразкового коліту і хвороби Крона

Лечение язвенного колита

Виразковий коліт і хвороба Крона – важкі захворювання з нез’ясованими причинами виникнення.

Основними скаргами є:

  • болі, спазми в животі;
  • метеоризм (здуття);
  • діарея (пронос) з домішками крові.

Без правильної, індивідуально підібраною терапії захворювання прогресує і часто призводять до оперативного лікування. Неправильно підібрана терапія викликає ураження шлунку, 12-палої кишки, важкі розлади обміну речовин. Середній вік хворих з запальними захворюваннями кишківника становить 30 років, близько третини пацієнтів в результаті стають інвалідами, а смертність серед них на 40% вище, ніж серед загального населення.

Пацієнти з запальними захворюваннями кишківника вимагають особливий підхід через сформовані у них психоемоційні розлади. Це пов’язано з нестачею найважливіших пептидів (серотоніну, дофаміну тощо), які в недостатній кількості синтезуються мікрофлорою кишківника.

Для підтвердження діагнозу необхідний комплекс діагностичних процедур, що включають в себе ендоскопічні обстеження, дослідження калу і комплексне лабораторне обстеження крові.

Продукти, які потрібно уникати при запальних захворюваннях кишечника займають кілька сторінок. Серед них є ті, які зовсім не можна і ті, які допустимі в невеликій кількості в період ремісії.

Для стислості тут ми наведемо продукти, які вважаються допустимими для цих пацієнтів:

  1. білий хліб без насіння;
  2. паста, локшина і макарони з білого борошна;
  3. білий рис;
  4. крекери і крупи з рафінованої білої муки;
  5. консервовані, термічно оброблені фрукти;
  6. приготовлені овочі без кожури або насіння;
  7. овочеві супи-пюре;
  8. ніжне, м’яке м’ясо (без шкіри) і риба;
  9. арахісове та інші горіхові масла;
  10. оливкова і кокосова олія.

Лікування виразкового коліту і хвороби Крона включає в себе індивідуально підібрану дієту, персональний алгоритм терапії, регулярний моніторинг перебігу хвороби. Лікування проводиться відповідно до рекомендацій Європейської асоціації запальних захворювань кишківника (ECCO).

Прийом веде доктор мед. наук, член ECCO з 25-річним стажем – Кремзер Олександр Олександрович.